Klubovna: Wurmova 7, Olomouc

Čtvrtek    16:15 - 17:45    |   Samuel Samek

Fotogalerie: smecka-vlcat.rajce.idnes.cz
Přihláška do oddílu

4. smečka Vlčat je skautský oddíl pro kluky od 6 – 11 let. Patříme do 9. Střediska Jana Boska a jsme křesťanský oddíl.

Jak fungujeme?

Kluci se v rámci 4 družin setkávají jednou týdně v naší klubovně na Wurmově 7. Každou druhou sobotu se pak setkáváme všechny družinky jako oddíl na oddílové schůzce a výpravě, třídenní výpravě nebo jiných akcích jako je drakiáda, karneval na ledě, skautská pouť aj.

Celý školní rok je uzavřen 14 denním táborem, na který jezdíme v červenci. Tábor je většinou nejvíce očekávanou akcí, na kterou se všichni těšíme. Spíme v podsadových stanech, užíváme si pobyt v přírodě a zároveň se zábavnou formou učíme spoustu zajímavých věcí o lese a táboření.

Máme 4 šestky – Bílou, Hnědou, Zelenou a Modrou, které se schází v pondělí, úterý, středu a čtvrtek vždy od 16:00 do 17:30 hodin. Každou družinu má na starosti rádce (Mauglí), který si připravuje program rozvíjející dovednosti dětí formou her a jiných aktivit.

Historie oddílu

Náš oddíl byl založen v roce 1990.
Chronologický seznam vedoucích oddílu:
Pavel Kvapil – Jabčák
Jenda Michálek - Vševěd