Klubovna: U Husova sboru 538, Olomouc

Středa     16:00 - 17:45    |   Bára Navrátilová

Fotogalerie: svetluskyslunicka.rajce.idnes.cz
Přihláška do oddílu

4. roj světlušek Sluníčka je oddíl pro holky ve věku 1. - 4. třídy.

Jak fungujeme?

Holky se schází po družinkách jednou týdně, v naší klubovně na Třídě 1. máje 5 v Olomouci, a jednou za měsíc se sejdeme společně všechny družiny, tedy celý oddíl, na nějaké společné akci (oddílovka, výprava, karneval,…).

V červenci jedeme společně na 14-denní tábor, kde si užíváme volné přírody, hrajeme spoustu her a učíme se novým dovednostem. Jsme oddíl s křesťanským zaměřením, ale rády mezi sebe přijmeme i děvčata s jiným nebo žádným vyznáním…

V oddíle máme 4 družinky: Pomněnky, Kopretiny, Čekanky a Pampelišky. Každá má svou rádkyni, která si pro světlušky připravuje program o skautingu, přírodě, výtvarné činnosti i něco z duchovního života a samozřejmě spoustu her.

Historie

Náš oddíl vznikl v roce 2001, kdy se v našem středisku sloučily oddíly Ještěrek a Nezbednic, neboť měly nedostatek členů. Jeho vedoucí byla Mája Řezníčková - Skanagi a činovnice Míďa Kudelová a Monika Ženčáková - Šinta.
Úplně první výprava oddílu světlušek Sluníček se konala na faře v Lipníku nad Bečvou. Rozdělily jsme oddíl do čtyř družinek, a to Pomněnky, Pampelišky, Kopretiny a Čekanky. Po této památné výpravě se rozjela činnost prvního roku. Družinovky probíhaly v klubovně Na Vozovce.
V roce 2004 jsme se přestěhovaly do naší nynější klubovny na 1. máje 5 a ze čtyř družin se staly jen tři. Od roku 2014 jsou družiny opět čtyři.

Další kontakty:

Z činnosti světlušek