Klubovna: Palackého 8, Olomouc

Čtvrtek    16:00 - 18:00    |   Lilie    |   Agáta Táborská

Fotogalerie: strelenakvitka.rajce.idnes.cz
Přihláška do oddílu

Jsme oddíl 9. střediska Jana Boska 9.oddíl skautek Střelený Kvítka Olomouc.
Náš křesťanský oddíl navštěvují holky ve věku 10-15 let.

Jak fungujeme?

Máme čtyři družiny a každý týden se konají družinové schůzky od 16:00 do 18:00 hod. Naši nově zrekonstruovanou klubovnu najdete na ulici Palackého 8. (Je ve dvoře, holky se scházívají před dveřmi domu vedle SZŠ v Pöttingeu).

Jednou za měsíc bývá celooddílová či celostředisková akce. Například v květnu vyrážíme na třídenní cyklistickou výpravu a v červnu chodíme do hor na vandr.

Vyvrcholením celého roku je čtrnáctidenní tábor. Jedním s cílů je odpoutat se alespoň na 14 dní od technických vymožeností, které na táboře nejsou vůbec potřeba.
Táboříme na louce v tee-pee. Každý tábor je na určité téma, od kterého se odvíjí velká část programu. Náš oddíl se taky účastní charitativní akce Postavme školu v Africe. Fotky z našich oddílových akcí si můžete prohléhnout v naší fotogalerii.

Historie

V roce 2001 došlo ke spojení dvou oddílů a to dříve zmíněných Střelek a Kvítek. Tak vlastně vznikl název Střelený Kvítka. Střelený kvítka si vzala na povel Akičita - Jana Gajová. Z původích družin Lekníny, Fialky, Včelky a Vlaštovky se staly Ponožky, Želvy, Pecky a Lilie. Tak to zůstalo až do dneška. První klubovna byla na Vozovce, poté v Botanické zahradě a dnes máme nově zrekonstruovanou klubovnu na Palackého 8.
V roce 2005 přebírá oddíl na přechodnou dobu Bětka Gottwaldová a na táboře Pevnost Boyard 2006 oddíl předává Anežce Kvapilové – Bobině a její zástupkyni Anežce Kvapilové - Srpkovi. Bobina se Srpkem vedly tři roky a také uspořádaly 3 tábory, a to Indiáni, Cesta kolem světa za 14 dní a na táboře Vesmírná galaxie přebírá vedení oddílu Klára Ferencová – Ferda společně s Marťou Bláhovou – Fintilem. V roce 2010 se koná tábor Flinstounovi. V dalších letech si hrajeme na Artuše Kamelotského anebo na Narnii. Na táboře Narnie 2012 se stává novou vůdkyní Dorota Kvapilová - Čoky.
V roce 2013 nese tábor téma Elfové.  Letos jsme se účastnily Hladových her (Hunger games). Doprovázela nás štěstěna a tak všichni splátci přežili.

Přijď a poznáš nové kamarádky, prožiješ dobrodružství a užiješ si spoustu zábavy!

Další kontakty:
Činovnice:  Bára Tesaříková - Zubejda, Monča Kotková